Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Büyükada’nın En Temiz Plajı Hangisi?

Büyükada’da Denize Girilecek Yerler Nereler?

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun yaptığı araştırmalara göre Adalar bölgesini oluşturan Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada ve Sedef Adası’nın deniz suyu temiz çıktı. 5 yıl boyunca, her yaz dönemi 15 günde bir yapılan deniz analizleri sonucunda Adalar denizi A kalite olarak sınıflandırıldı. Dolayısıyla Büyükada plajları temizlik konusunda İstanbul’un en iyileri arasına girdi. Peki, Büyükada’da denize girilecek yerler arasında en iyisi neresi? Büyükada’nın en temiz plajı nerede? En iyi Büyükada plajları ile ilgili tüm detaylar yazımızın devamında…

[widget-130]

En İyi Büyükada Plajları 

Büyükada’ya gelip de masmavi, tertemiz koylarında yüzmeden dönmek olmaz, değil mi? Marmara Denizi’nin en temiz plajlarına sahip Büyükada’da denizin ve güneşin tadını çıkarmak çok kolay. İstanbul’dan yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonunda Büyükada plajları sizleri bekliyor olacak. Büyükada’nın en güzel plajında, altın kumların üzerinde İstanbul manzarasına karşı güneşlenecek, ister günübirlik ister Büyükada otel konaklamalı tatillerinizin tadını tertemiz plajlarda çıkaracaksınız. Şimdi Büyükada’nın en temiz plajı hangisiymiş birlikte görelim. 

Büyükada Naki Bey Plajı

Büyükada’nın en temiz plajından biri olan Naki Bey Plajı 1984’ten beri hizmet veren bir aile işletmesidir. Restoranı ve büfesi de olan plajda cankurtaran vardır. Büyükada plajları arasında en temizlerden biri olan Naki Bey, restoran ve büfesinde gün boyu Büyükada’nın seçkin lezzetlerini de konuklarına sunmaktadır. Büyükada’da denize girilecek yerlerden biri olan Naki Bey’in denizi sığdır ve boy seviyesine kadar kumludur. Ayrıca adaya geldikten sonra iskeleden Nakibey teknesi ile ücretsiz olarak plaja gitmeniz sağlanmaktadır. En iyi Büyükada plajlarından olan Naki Bey Plajı’nın aile plajı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Büyükada Aya Nikola Halk Plajı

Büyükada’nın en temiz plajı listesinde yer alan Aya Nikola Halk Plajı, adanın neredeyse dalgasız plajıdır. Büyükada plajları arasında en güzellerden biridir aynı zamanda. Yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için idealdir. Maden tarafında yer alan Aya Nikola Plajı’na çarşıdaki Mavi Marmara iskelesinin yan tarafından motor seferleri bulunmaktadır. Yürüyerek yaklaşık 1 saatte, bisikletle ise 30 dakikada gidebilirsiniz. Büyükada otel ve restoranlarına baya uzaktır. Bu nedenle hazırlıklı gitmenizde fayda var. Büyükada gezilecek yerler listenizde mutlaka Aya Nikola Kilisesi de olsun.

Prenses Koyu Plajı

Büyükada’nın en temiz plajı Prenses Koyu Plajı’na gitmek için Aşıklar Yolu’nu çıkmanız gerekir. Yörükali Plajına yakın olan Prenses Koyu’na ayrıca iskeleden kalkan motorlarla da ulaşabilirsiniz. Mavi Marmara iskelesinin yanından ücretsiz servis yapan Prenses Koyu Plajı teknesini kullanabilirsiniz. Büyükada plajları için Prenses Koyu’na 10 dakikada ulaşırsınız. 350 kişi kapasiteli plajda yemek ve konaklama hizmeti de verilir.

Yörükali Plajı

1980’li yıllarda oldukça popüler olan Büyükada’nın en güzel plajı, günümüzde de büyük ilgi görmektedir. Büyükada beach kültürünü yaşatan Yörükali Plajı, hem konaklama hem de plaj hizmetleri veren Yörükali tesislerine dahildir. Motel müşterileri için plaj girişi ücretsizdir. Odalarda, sıcak su, balkon, uydu yayını, mini bar ve banyo mevcuttur. Büyükada İskelesi’nden tekne ile ücretsiz ulaşım imkânı sunan Yörükali Plajı’nda cankurtaran ve çocuk oyun alanları da bulunmaktadır. Büyükada plajları arasında en güvenilir olanlardandır.

Kumsal Aile Plajı

En iyi Büyükada plajları arasında aile plajı olması yönünden dikkat çeken Kumsal Aile Plajı kumsal mevkiinde yer almaktadır. Sakin ve huzurlu olması açısından ailecek gitmek için idealdir. Büyükada’nın en güzel plajı sayılan Kumsal’ın hizmetlerine şemsiye ve şezlong dahildir.

Eskibağ Halik Koyu Plajı

Büyükada’nın en uzun plajı olan Halik Koyu 800 metre sahil boyu ile 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Motor ile ulaşılabilen Eskibağ Halik Koyu Plajı çevresinde kamp ve piknik alanları da mevcut. Kır gazinosu ve lokantalar da burada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Yol kenarında gözleme yapılan tezgahlara da uğrayabilirsiniz.

Yörükali ve Prenses Koyu’ndan daha uzak olan Büyükada’nın en temiz plajı Eskibağ Halik Koyu duru denizi ve sessiz ortamı ile özellikle sakinlik isteyenlere uygundur.

Nizam Plajı

Nizam Plajı, en iyi Büyükada plajlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Adaya gelenler iskeleden hareketle Nizam Plajı’na ulaşırlar. Girişin ücretli olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralamak için de ücret verilir. Büyükada ulaşım açısından plajlara da motor seferleri ile tatilcileri rahatlatmaktadır.

[widget-132]

Büyükada Plajlarının Girişi Ne Kadar? 

Büyükada plajları temiz ve berrak sularının yanında sundukları hizmetlerle de güney illerini aratmamaktadır. İsterseniz arkadaşlarınızla isterseniz ailenizle Büyükada plajlarının tadını çıkarabilirsiniz. Hem de düşük ücretlerle… Büyükada’nın en temiz plajı, Büyükada’nın en güzel plajı ve en merkezi konumlu sahillerine giriş 75 ila 250 TL arasında değişir. 

Eğer Büyükada’da denize girilecek yerleri araştırıyorsanız günübirlik kalıp kısa bir tatil yapmak yerine Büyükada otelleri ve Büyükada otel fırsatlarını da değerlendirerek daha uzun süreli bir kaçamak planlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44