Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Büyükada’ya Nasıl Gidilir? Adalar Vapur Seferleri

Büyükada Ulaşım – Büyükada’ya Vapur Nereden Kalkıyor?

Büyükada, Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma tarihi köşkleri, çam ormanları, temiz plajları ve bisiklet yolları ile ünlüdür. İstanbul’a yakınlığı dolayısı ile kısa süreli tatiller için en sık tercih edilen lokasyonlardan biridir. Büyükada ulaşımı, İstanbul'dan kalkan çeşitli deniz araçları ile sağlanmaktadır. Bu araçlar arasında şehir hatları vapurları, deniz otobüsleri ve özel motorlar bulunmaktadır. Peki, Büyükada’ya nasıl gidilir, Büyükada’ya vapur nereden kalkar? Büyükada otel check in saatlerine yetişmek için kaç vapuruna binmek gerekir? Büyükada ulaşımı ve Büyükada vapur saatleri ile ilgili tüm detaylar yazımızın devamında… 

[widget-130]

Büyükada’ya Gitmeye Hazır mısınız? 

Büyükada, Marmara Denizi'nde İstanbul'a bağlı olan Prens Adaları'nın en büyüğüdür. Ada, tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve huzurlu atmosferi ile İstanbul'un kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için ideal bir kaçış noktasıdır. Büyükada’ya nasıl gidilir diye merak edenler için Büyükada ulaşım alternatifleri şu şekildedir:

Şehir Hatları Vapuru

Kabataş İskelesi'nden kalkan şehir hatları vapurları ile Büyükada'ya ulaşabilirsiniz. Büyükada vapurları, Bostancı ve Kadıköy iskelelerine de uğramaktadır.

Eminönü'nden kalkan vapurlar da Büyükada'ya gitmek için tercih edilebilir. Bu güzergâh, Adalar'daki diğer durakları da kapsar.

Deniz Otobüsleri

Bostancı İskelesi'nden hareket eden deniz otobüsleri, hızlı bir şekilde Büyükada'ya ulaşmanızı sağlar. Bu seçenek, özellikle Anadolu Yakası'nda yaşayanlar için oldukça pratiktir.

Kadıköy İskelesi'nden de deniz otobüsü ile Büyükada'ya gitmek mümkündür.

Özel Motorlar ve Tekne Turlar

İstanbul'un çeşitli noktalarından kalkan özel motorlar ve tekne turları ile de Büyükada'ya ulaşabilirsiniz. 

Büyükada’ya Vapur Nereden Kalkar?

Büyükada’ya nasıl gidilir sorusuna yanıt oluşturabilecek Büyükada ulaşım alternatiflerini sıraladık. Şimdi de Büyükada vapur iskelelerini ve Adalar vapur saatlerini öğrenelim. 

Büyükada’ya vapur nereden kalkar diye merak edenler; İstanbul’un Avrupa Yakası’nda Kabataş, Eminönü ve Beşiktaş’tan; Anadolu Yakası’nda ise Bostancı, Kadıköy, Üsküdar ve Kartal’dan Büyükada ulaşımını gerçekleştirebilir. Adalar vapur saatleri, iş günleri ve tatil günlerinde farklı farklı düzenlenir. Güncel bilgiler Şehir Hatları vapurları için https://sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/ic-hatlar/adalar-hatlari-176 adresinden kontrol edilebilir. Adalar vapur saatleri yaz döneminde ortalama 1 saatte bir yapılır. 

Kadıköy’den Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

Büyükada’ya nasıl gidilir, Kadıköy’ün semtlerinden iskeleye ulaşmak kolay mıdır diye merak ediyorsanız işte Büyükada ulaşımı ile ilgili bir rota.

Moda’dan, Fenerbahçe’den, Suadiye’den, Erenköy’den ya da Acıbadem Büyükada’ya gitmek için minibüs, otobüs veya taksi gibi araçlar kullanarak Kadıköy’e gelebilirsiniz. Kadıköy’e geldikten sonra Şehir Hatları veya Turyol iskelelerinden Büyükada’ya gidebilirsiniz. 

Eminönü’nden Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

Büyükada’ya nasıl gidilir, Eminönü’ne yakın noktalardan iskeleye ulaşmak kolay mıdır diye merak edenler için Büyükada ulaşımı için rotalar: 

Karaköy’den, Beyazıt’tan, Sirkeci’den, Fındıklı’dan, Galata’dan ya da Taksim’den Eminönü’ne ulaşmak için otobüs, tramvay, taksi veya dolmuş kullanabilirsiniz. Eminönü’ne geldikten sonra Şehir Hatları veya Dentur iskelesinden Büyükada ulaşımını gerçekleştirebilirsiniz. 

Marmaray ile Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

Büyükada’ya vapur nereden kalkar, Eminönü’nden ve Kadıköy’den Büyükada’ya nasıl gidilir aktardık. Şimdi Asya ve Avrupa kıtası arasında kolayca yolculuk etmenizi sağlayacak Marmaray ile Büyükada ulaşımından bahsedelim. Halkalı, Küçükçekmece, Yeşilköy, Bakırköy, Zeytinburnu, Gebze, Pendik, Güzelyalı, Tuzla veya Cevizli’den Marmaray’a binerek Üsküdar, Bostancı veya Kadıköy’e gelebilirsiniz. Kadıköy’den Büyükada’ya gelecekseniz Ayrılık Çeşmesi durağında inerek metroya aktarma yapabilir ve 1 duraklık yolculuğun ardından Kadıköy’e gelebilirsiniz.

Adalar Vapur Ücreti Ne Kadar?

Büyükada’ya nasıl gidilir sorusundan sonra en çok merak edilenlerden bir diğeri de Adalar vapur ücretleridir. Büyükada vapuruna İstanbulkart ile gidebilirsiniz. İstanbulkart, şehrin birçok noktasında bulunan İstanbulkart dolum noktalarından temin edilebilir ve yükleme yapılabilir. 57,94 tam kart basım ücreti, 40,55 TL de indirimli basım ücretidir. Dentur iskelelerinden Büyükada vapuruna binmek için para ile bilet de satın alabilirsiniz. 

[widget-132]

Deniz Taksi Adalar’a Gidiyor mu?

Deniz taksiler, İstanbul’un çeşitli iskelelerinden hareket edebilir. Genellikle tercih edilen kalkış noktaları; Kabataş, Bebek, Kadıköy, Bostancı ve Üsküdar’dır. Buralardan deniz taksi ile Adalar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Deniz taksi, Adalar’a ulaşımda hızlı, konforlu ve esnek bir seçenek sunar. Özellikle grup halinde seyahat edenler veya özel bir ulaşım deneyimi arayanlar için idealdir. Büyükada Ada Palas Butik Otel olarak balayı çiftlerimize özel olarak dönüş yolculuklarını deniz taksi ile yapma imkanı sunmaktayız.

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44