Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

4 Mevsim Büyükada! Büyükada’ya Ne Zaman Gidilir?

Büyükada’ya Hangi Mevsim Gidilir?

Yerli ve yabancı turistlerin pek çoğu, Büyükada’ya ne zaman gidilir, Büyükada’ya hangi mevsim gidilir diye merak eder. Büyükada, yılın her günü ayrı güzel. 4 mevsim kendine has güzelliklerini tatilcilere sunan Büyükada’da hafta sonu ve günübirlik keşifler yapılabilir. İş hayatından, okul koşturmasından ve stresten bunaldık, azından hafta sonu bir yerlere kaçalım ve dinlenelim diyorsanız İstanbul’un huzurlu köşesi Büyükada’ya gidebilirsiniz. Masalsı bir adada keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Büyükada'ya nasıl gidilir dediğimizde İstanbul’dan kolaylıkla ulaşılabilen adayı dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Şehir hatları, Turyol ve diğer deniz yolu ulaşımı yapan firmaların seferleri ile adaya kolayca ulaşırsınız. Büyükada’ya ne zaman gidilmeli diyenler, yapacakları aktivitelere ve görmek istedikleri yerlere göre tatil planlarını yapabilirler. Ada plajlarında yüzmek isteyenler ya da sömestr tatili yapacak olanlar elbette farklı zamanlarda adaya gelecekler. Adada her mevsim farklı aktivitelerle dolu… Dilerseniz şimdi Büyükada’ya ne zaman gidilmeli diye merak edenler detayları öğrenelim.

[widget-130]

Büyükada’da Sonbahar – Masalsı Atmosfer ve Romantik Anlar

Romantik tatillerin, balayı ve sevgililer gününü vazgeçilmez lokasyonu Büyükada’da siz de sevgilinizle ya da eşinizle romantik bir tatil yapmak isterseniz sonbahar aylarında Büyükada otel ve pansiyonlarına gelebilirsiniz. Büyükada’da sonbahar mevsimi, adayı sarı ve turuncu tonlara boyayarak muhteşem bir tablo sunuyor sizlere. Sokakların sakinliği ve dingin deniz manzarası ile köşklerin heybeti masaldaymış gibi hissetmenizi sağlıyor.

Büyükada’da sonbaharda soğuk olacağı düşüncesiyle daha az tatilciyi kendine çekiyor. Dökülen yapraklar ve boşalan sokaklar, kalabalıktan uzak bir tatil yapmak isteyenler için ideal oluyor. Ayrıca İstanbul ve deniz manzarası ile puslu havalarda köşklerin görüntüsü fotoğrafçılar için bulunmaz nimet haline geliyor.

Adaya adım atar atmaz başlayan huzurlu atmosfer, sonbaharda Büyükada’nın büründüğü renklerle daha da ilgi çekici hale geliyor. Tatilciler, Büyükada’da sonbahar renkleri ve manzaraları eşliğinde bisiklete biniyor, fayton turu yapıyor ve tadına doyulmaz ada lezzetlerini deniyor. Büyükada’ya ne zaman gidilir, sonbahar güzel olur mu diyenler için bir de Büyükada’da sonbaharda neler yapılır onu görelim:

 1. Bisiklet turu ile adayı gezebilirsiniz.
 2. Büyükada sonbahar fotoğrafları çekebilirsiniz.
 3. Ormanlık alanlarda piknik yapabilirsiniz.
 4. Mangal ve barbekü partileri düzenleyebilirsiniz.
 5. Tarihi köşkleri yakından tanıyabilirsiniz.
 6. İstanbul manzarası eşliğinde balık yiyebilirsiniz.
 7. Büyükada sonbahar güzelliklerini yakından tanıyabilirsiniz.

Büyükada’da sonbaharda kaçamağı ve günübirlik turlar sayesinde şehirden uzaklaşma fırsatı bulabilirsiniz. Otellerde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak ekonomik ücretlerle konaklarsınız. Yıldönümleriniz ve doğum günü kutlamalarınız için Büyükada’yı tercih edebilirsiniz.

Büyükada’da Kış Mevsimi – Bembeyaz Büyükada

Büyükada’ya ne zaman gidilmeli, Büyükada’ya hangi mevsim gidilir diye araştıranlar kış mevsiminin soğuk olup olmadığını da merak eder. Kış mevsiminde Büyükada, bembeyaz kar örtüsü ile tam bir cennete dönüşür. Köşkleri, sokakları ve ormanları karla kaplanır. Büyükada’da kış masal gibi geçmektedir. Lapa lapa yağan karların altında yürüyen sevgililer, mangalların dumanları ve kartopu savaşları ile hem eğlenceli hem de sakin bir görüntü çizmektedir.

Büyükada’da kış özellikle yılbaşında, sömestir tatilinde ve 14 Şubat Sevgililer Günü’nde kalabalıklaşır. Hava şartlarına bağlı olarak ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmazsa adada keyifli bir kış tatili yapılabilir. Okulların eğitime ara vermesiyle birlikte ailecek yapılan tatiller için en yakın merkezlerden biri olarak tercih edilebilir. Sömestir otelleri ve yılbaşı otelleri ailelerin tatil ihtiyaçlarını karşılayabilir. Büyükada’ya ne zaman gidilir diye merak edenler için bir de Büyükada’da kış mevsiminde neler yapılır onu görelim:

 1. Sahilde yürüyüş yapabilirsiniz.
 2. Ailecek kartopu savaşı yapabilirsiniz.
 3. Yılbaşı partisi düzenleyebilirsiniz.
 4. Yokuşlu sokaklarda kendi imkanlarınızla kayabilirsiniz.
 5. Fotoğraf meraklısıysanız muhteşem Büyükada kış fotoğrafları çekebilirsiniz.
 6. Şömine başında ailecek keyifli sohbetler edebilirsiniz.
 7. Büyükada restoranlarında ada lezzetlerini tadabilirsiniz.
 8. Köşkleri ve tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Sömestr, yılbaşı tatili ve sevgililer günü Büyükada’da tatil yapmak isteyenlerin kaçırmaması gereken önemli tatil günleridir. Ancak Büyükada bu dönemlerde yoğun ziyaretçi aldığı için odanızı en az 1 ay önceden ayırtmanızda fayda var. Okulların kapanması ile birlikte Büyükada otellerinde oda bulmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle elinizi çabuk tutmalısınız.

Büyükada’da İlkbahar – Çiçekli Ada Sokakları

Büyükada’da ilkbahar mevsimi de diğer mevsimler gibi ada güzelliklerini konuklarıyla tanıştırıyor. Ağaçların yeşermeye, çiçeklerin tomurcuklanmaya başladığı ilkbahar mevsiminde ada tatili yapmak daha avantajlı oluyor. Yeşilin ve mavinin buluştuğu adada her adımda karşımıza doğal bir miras çıkıyor.

Büyükada’ya ne zaman gidilir, Büyükada’ya hangi mevsim gidilir diye soranlara ilkbahar aylarını öneriyoruz. Ressamlar ve şairler için ilham perisi olan Büyükada’da havaların ve turist kalabalığının olduğunu düşünürsek adaya gitmek için en mantıklı zamanların ilkbahar olduğunu görebiliriz. Büyükada’ya ne zaman gidilmeli diye merak edenler için şimdi bir de Büyükada’da ilkbahar mevsiminde neler yapılır onu görelim:

 1. Büyükada sahilinde yürüyüş yapabilirsiniz.
 2. Büyükada köşklerini ziyaret edebilirsiniz.
 3. Tarihi Rum Lisesi ve Meryem Ana Kilisesi’ni görebilirsiniz.
 4. Bisiklet turu yapabilirsiniz.
 5. Balık tutabilirsiniz.
 6. Kamp ve piknik yapabilirsiniz.
 7. Sahil restoranlarında rakı – balık ziyafeti yapabilirsiniz.
 8. Fotoğraf turlarına çıkabilirsiniz.
 9. Çarşılardan alışveriş yapabilirsiniz.

Büyükada’da ilkbahar ayları adanın kalabalık olmadığı ve serin havasıyla soluklanacağınız yerlerden biridir. Hafta sonu bir ada turu yapalım derseniz en güzel mevsim ilkbahardır.

[widget-132]

Büyükada’da Yaz Mevsimi – Tertemiz Plajlar

Büyükada’ya ne zaman gidilir? Hangi ayda denize gidilir diye merak etmeniz normal. Büyükada’da yaz ayları oldukça hareketli geçiyor. Büyükada otel alternatifleri çok fazla olduğundan dolayı yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Büyükada’da adım atacak yer dahi olmuyor. Ada sokakları turist ve bisikletlerle doluyor. Bu nedenle Büyükada’ya gitmek için belki de en kötü mevsim yaz oluyor. Ada tüm güzelliğini korusa da tatilci yoğunluğu Büyükada’dan keyif almayı zorlaştırıyor.

Güney illerini aratmayan plajlara sahip olan Büyükada günübirlik ziyaretlerin dışında yaz tatili için de alternatif oluyor. Yanı başında tatil merkezi arayanlar için kaçırılmaması gereken fırsatlardan olan Büyükada otelleri ve pansiyonları ile konuklarını bekliyor. Son olarak Büyükada’ya ne zaman gidilmeli diye merak edenler için Büyükada’da yazın neler yapılır onu görelim:

 1. Naki Bey, Aya Nikola, Yörükali, Eskibağ, Halik Koyu ve Kumsal Aile Plajı gibi adanın en temiz plajlarında yüzebilirsiniz.
 2. Bisiklet turu yapabilirsiniz.
 3. Roma dondurmasının tadına bakabilirsiniz.
 4. Sahilde ada balıklarını ve mezelerini tadabilirsiniz.
 5. Ormanlık alanlarda kamp ve piknik yapabilirsiniz.
 6. Otellerinizin havuzlarında gün boyu yüzebilirsiniz.
 7. Tadına doyamayacağınız ada kahvaltıları sonrasında tarihi ve doğal mirasları görmek için turlara katılabilirsiniz.

Dört mevsim Büyükada nimetlerinden yararlanarak ufak da olsa tatil kaçamakları yapabilirsiniz. Hatta sömestr, yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günlerde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uygun ücretlerle tatilinizi geçirebilirsiniz. Büyükada otelleri ile keyifli bir Büyükada tatili sizi bekliyor!

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44