Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Harika Bir Büyükada Tatiline Ne Dersiniz?

İstanbul’a Yakın Ferah ve Kalabalıktan Uzak! İşte Büyükada Tatil Yerleri

Büyükada ilkbahar ve yaz aylarının en popüler tatil bölgelerinden biridir. 4 mevsim ayrı havası olan Büyükada sokakları, sahili, köşkleri, ormanlık alanları ve doğal güzellikleriyle konuklarına ada sefası yaşatmaktadır. Büyükada tatili, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmit, Yalova gibi kentlerde yaşayanların şehre mola verme fırsatıdır. Büyükada tatil yerlerinde tatil yapma ayrıcalığına kavuşanlar; her fırsatta buraya yeniden gelmektedir.

Büyükada tatil yerleri arasında en kolay ulaşılanlardan ve en çok beğenilenlerden biridir. İstanbul’dan vapur, motor ve deniz taksisi ile ulaşılan ada; otelleri, restoranları, plajları, çay bahçeleri ve bisikletleriyle huzuru ve sakinliği arayanları ağırlıyor. 

[widget-131]

Büyükada Tatili Size Çok İyi Gelecek!

Büyükada tatili için nedene ihtiyaç olmasa da cennetten bir köşeyi andıran Büyükada’da neden tatil yapmalıyım diyenler için akıl çelecek ada özellikleri şunlar oluyor:

 1. Büyükada şehrin kalabalığından ve stresinden uzaklaşabileceğiniz bir bölgedir.
 2. Hafta sonu kaçamakları için en hızlı ulaşacağınız yerlerden biridir.
 3. İş ve okul yaşamına günübirlik mola verebileceğiniz duraklardandır.
 4. Yaz aylarında plaja girmek için idealdir.
 5. Sonbaharda fotoğraf turları için vazgeçilmezdir.
 6. Yılbaşı ve sömestr tatilleri için eğlenceli otel hizmetleri sunmaktadır.
 7. Sakinliğin ve sessizliğin en güzel duraklarından biridir.
 8. Doğal ve tarihi miraslar açısından zengindir.
 9. Sahil restoranları ve çay bahçeleri ile aile tatillerine uygundur.
 10. İstanbul manzaralı odalarda konaklama fırsatı vermektedir.
 11. Bisiklet turu meraklıları için uygundur.
 12. Piknik ve trekking alanları bulunmaktadır.

Yeşilin ve mavinin birbirine karıştığı, kültürün ve tarihin canlı tanığı Büyükada otelleri ve tatil merkezleriyle sizi de keyifli bir Büyükada tatili yapmaya beklemektedir. Büyüleyici günbatımları, tertemiz plajlar, çiçekli sokaklar, güzel atlar ve ada lezzetleri sizleri çağırıyor.

Büyükada Tatilinde Sizi Bekleyenler – Büyükada’da Nereler Gezilir?

Büyükada tatili ile adanın saklı güzelliklerini keşfedecek ve meşhur aktivitelerini yapacaksınız. Doğal güzelliği ve ada havasıyla adım atar atmaz büyüleneceğiniz Büyükada, tatiliniz boyunca gözlerinizi ve ruhunuzu dinlendirecek. Büyükada tatil yerleri ile doya doya gezmenizi sağlayacak. Büyükada’da tatil yapacak olanların tanık olacağı ve gezip göreceği ada mirasları:

 1. Aya Yorgi Kilisesi ve Manastırı
 2. Rum Yetimhanesi
 3. Reşat Nuri Güntekin Evi
 4. Müslüman Mezarlığı
 5. Rum – Ortodoks Mezarlığı
 6. Meryem Ana Kilisesi
 7. Hamidiye Camii
 8. Adakule
 9. Adalar Müzesi
 10. Dilburnu
 11. Musevi Sinagogu
 12. Yörük Ali Plajı

Ayrıca Büyükada tatili fırsatları sayesinde İstanbul’u da yakından tanıyabilirsiniz. Marmara Bölgesi illerinden birinde oturuyorsanız Büyükada tatili yapmadan evvel İstanbul’a uğrayabilirsiniz. Galata Kulesi’ni, Sultan Ahmet Camii’ni, Eminönü’nü ve Mısır Çarşısı’nı ziyaret edebilirisiniz. Geziniz bittiğinde sahildeki vapurlardan ve motorlardan yararlanarak Büyükada’ya gidebilirsiniz.

Büyükada Gezisinde Yapılacak Aktiviteler

Büyükada tatili yaparken zamanınızın çoğunu sıra sıra köşklerin olduğu sokaklarda geçirecek olsanız da Büyükada’da yapılan aktivitelere de katılmak isteyeceksiniz. Büyükada tatil yerleri sadece köşkleri ile değil, bisiklet yolları, ormanları ve plajlarıyla da size aktivite alanı yaratan Büyükada’da aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçireceksiniz.

Büyükada tatili yaparken zaman geçirmenizi ve bölgeyi tanımanızı sağlayacak aktiviteler:

Bisiklet Turları

Büyükada gezisi yapanların hemen hemen hepsi bisiklete biniyor. Büyükada tatili sırasında bisiklet kullanmak isterseniz her köşe başında bisikletçi bulabilirsiniz. Büyükada bisiklet kiralama fiyatları ise yaz ve kış sezonuna göre farklılık gösterir. Kış döneminde turistler adaya gelmediği için bisiklet kiralama fiyatları düşer.

Fotoğraf Turları

Büyükada’da yapılacaklardan bir diğeri de fotoğraf turları. Büyükada tatili bunun için vazgeçilmez bir lokasyondur. Neden Büyükada’da tatil yapmalıyım diye düşünenler için de fotoğraf gezileri bir sebep olarak sunulur. Çünkü Büyükada’da her adımda muhteşem bir doğa ile karşılaşılır ve fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirilir. Fotoğraf kurslarının da tercih ettiği yerlerden biri olan Büyükada’da siz de fotoğraf turları ile anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Büyükada tatili sırasında fotoğraf makineleriniz mutlaka yanınızda olmalıdır.

Kamp ve Piknik

Büyükada tatili yapanlar yaz mevsiminde yemyeşil ormanlarla karşılaşacaklar. Siz de Büyükada tatili sırasında ormanlık alanlarda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Sıcak havalarda yemyeşil ağaçların altında soluklanabilirsiniz. Konforlu Büyükada otelleri ve tatil evleri ve dururken kamp alanlarını tercih etmenizi önermesek de günübirlik bir macera yaşayabilirsiniz.

Büyükada Plajları

Büyükada’da yapılacaklar arasında su sporları da yer alıyor. Plajları temiz olan Büyükada’da yüzme, dalış gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Büyükada’da tatil süresince Naki Bey, Aya Nikola, Prenses Koyu, Yörükali, Eskibağ, Halik Koyu Plajı gibi birbirinden güzel Büyükada plajlarından yararlanabilirsiniz.

Büyükada Etkinlikleri – Festival ve Yarışmalar

Büyükada tatili sırasında denk geldiğiniz festivallere de gidebilirsiniz. Bölgeyi yakından tanımanızı sağlayacak bu festivallerde yöresel ürünlerden alabilir, Büyükada halkını yakından tanıyabilirsiniz. Büyükada şenlikleri:

 1. Adalar Sokak Festivali
 2. Adalar Hıdırellez Şenlikleri

Büyükada şenlikleri ile eğlenceli konserlere, fotoğraf sergilerine, yarışmalara ve dans gösterilerine katılabilirsiniz. Büyükada’da yapılacaklardan bir diğeri olarak da özgü balıkları, lokma tatlılarını, Roma dondurmasını, taze mezeleri tadabilirsiniz.

[widget-132]

Büyükada Tatili Fırsatları – Oteliniz Hazır!

Hafta sonu kaçamaklarının adresi olan Büyükada tatil yerlerinde tatil yapmanız için bir neden de Büyükada otelleridir. Büyükada tatil yerleri kaliteli hizmetleri ve merkezi lokasyonları ile tatilcilerin her mevsim Büyükada’yı ziyaret edebilmelerini sağlıyor.

İstanbul’dan kolaylıkla ulaşılabilen Büyükada otelleri, özellikle son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor. Otellerde yer bulmak oldukça zorlaşıyor. Hafta sonu Büyükada otellerinde kalacak olanların erkenden rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Büyükada tatili fırsatları, ekonomik konaklama arayanların tercihi olurken sahile yakın oteller biraz pahalı olabiliyor. Dileyenler günübirlik gezi de yapabilirler elbette. Her mevsim ayrı güzelliğe sahip olan Büyükada gezisi, şehrin gürültüsünden ve koşuşturmasından bıkanları beklemektedir. Neden siz de onlardan biri olmayasınız? Büyükada otel tatil fırsatlarını kaçırmayın…

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44