Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Adalar Otel Tavsiyeleri

Merkezi Konumlu Huzurlu ve Kaliteli Adalar Otelleri

Prens adaları, Anadolu Yakası’nın güney kıyılarının açıklarında yer alan büyüklü küçüklü adalara verilen isimdir. Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası yerleşime açıktır. Adalar otel işletmeleri de bu 5 adada bulunur. Adalar otelleri arasında en çok tercih edilenler Büyükada’da olsa da Heybeliada ve Burgazada da hafta sonu ve günübirlik kaçamaklar için tercih edilmektedir. Büyükada otel seçenekleri dışında bu iki adanın otelleri de misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı gibi büyük uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan adalar, şimdilerde İstanbul’un en güzel turistik bölgelerinden biri olarak ziyaretçilerini yılın 365 günü ağırlamaktadır. Otelleri ve pansiyonları ile gözde olan Adalar’da nerede kalınır, hangi Adalar otelleri daha iyidir merak ediyorsanız sizlere birkaç önerimiz olacak.

[widget-131]

Heybeliada Otelleri – Heybeliada’da Nerede Kalınır?

Adalar otelleri arasında Büyükada’dan sonra en çok tercih edilen oteller Heybeliada’da bulunuyor. Yemyeşil ormanlık alanları, sahili ve plajları, köşkleri ve sakin atmosferi ile konuklarını ağırlayan Heybeliada’nın tarihi M.Ö. 2500’e kadar uzanıyor. Akdeniz iklimini andıran bitki örtüsüyle sadece yaz aylarında değil kış aylarında da ziyaretçi çekiyor.

Büyükada çarşı otelleri gibi Heybeliada’da 5 – 10 odadan oluşan aile işletmesi şeklinde oteller bulunuyor. Daha çok küçük ve butik oteller olmakla birlikte, otellerin çoğu restore edilen köşklerden oluşuyor. Heybeliada otelleri, samimi atmosferlerinin dışında fiyatlarıyla da ger bütçeye hitap etme özelliğine sahiptir. Adalar otel alternatifiniz olan Heybeliada otelleri içerisinde butik otel ve pansiyonlar en çok tercih edilenlerdir.

Heybeliada otelleri arasında en iyileri:

Perili Köşk Concept Hotel

L’isola Guesthouse

Merit Halki Palace

Adalar otelleri yerine pansiyonlarını tercih etmek isteyenler için Heybeliada otelleri arasında pansiyon imkanları da tatilcilere sunulmaktadır. Yalı Pansiyon, Selanikli Pansiyon, Özdemir Pansiyon gibi ada işletmeleri bütçe dostu çözümler sunuyor. Heybeliada otel ve pansiyonlarında 24 saat resepsiyon, TV, oturma odası, sıcak su, ısıtma sistemi ve klima gibi imkanlar sunuluyor.

Heybeliada Otel Fiyatları

Heybeliada otelleri çok fazla sayıda olmasa da, adaya gelen turistlerin her ihtiyacını karşılar niteliktedir. Heybeliada otel fiyatları ise sezona ve otelin kalitesine göre belirlenir. Adalar otellerinde erken rezervasyon fırsatları ile indirimler yakalamak mümkündür. Heybeliada otel fiyatları ilkbahar ve yaz sezonunda 125 TL ve 250 TL arasında değişirken, kış mevsiminde 100 – 150 TL arasında değişmektedir. Hafta içi Heybeliada otel fiyatları düşerken hafta sonu artmaktadır. Yaz mevsiminde ada otelleri yoğun talep gördüğü için tatil planı yapacak olanların rezervasyonlarını en az bir ay önceden yaptırmaları gerekir. Adalar otelleri fiyatlarına bakıldığında Heybeliada gayet ekonomik gözükmektedir.

Burgazada Otelleri – Burgazada’da Nerede Kalınır?

Prens adalarının büyüklük olarak 3.’sü olan Burgazada, Heybeliada’nın yemyeşil ormanlarına bakmaktadır. Ada üzerindeki tek tepe, Bayrak Tepe’dir. İstanbulluların bir diğer kaçış rotası olan Burgazada; otelleri, sahili, kilise ve manastırı, sanatoryumu ve doğaüstü yapıları ile tatilcilerin beğenisini kazanmaktadır. Adalar otel hizmetleriyle de tercih edilmektedir.

İstanbul’a 1 saat uzaklıkta olan Burgazada otelleri ve pansiyonları ile tatilcilerinin konaklama ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Genellikle günübirlik geziler için tercih edilmesi nedeniyle adada 4 adet konaklama tesisi bulunmaktadır. Burgazada oteller sayıca az seçeneğe sahip olsa da kaliteli ve keyifli bir konaklama sunma konusunda diğer adalarla yarışmaktadır. Burgazada otel imkanları Adalar otelleri arasında en iyilerdendir.

Özellikle hafta sonu kaçamakları için tavsiye edilen huzurlu Burgazada otelleri, sizi şehrin stresinden ve kaosundan uzaklaştırarak dinlenmenizi sağlayacak. Adalar butik otel ve pansiyon konseptinde hizmet veren Burgazada otel seçenekleri 5 yıldızlı olmasa da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Büyükada erken rezervasyon otelleri gibi Burgazada otellerinde de ekonomik kampanyalar yakalayabilirsiniz.

Burgazada’da en çok tercih edilen oteller:

Pyrgos Hotel

Mehtap 45 Butik Otel

Villa Mimosa

Villa Andrea & Butik Otel

Burgazada otelleri genel olarak oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyor. Burgazada otel seçeneklerinin tamamında deniz manzarası ve bahçe bulunmaktadır. Dilerseniz kahvaltınızı bahçede yapabilir, yorgunluk kahvenizi deniz manzarasına karşı içebilirsiniz.

Ayrıca özel günler için de Burgazada otelleri ideal bir lokasyondur. Sevgililer Günü, evlilik yıl dönümü ve yılbaşı için de Burgazada otel imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kınalıada Otel Fiyatları – Tatil Fırsatları

Kınalıada otel fiyatları da diğer Adalar otelleri gibi ilkbahar ve yaz mevsiminde artış gösteriyor. Fiyatlar otellerin kalitelerine, tercih edilen oda özelliklerine, merkezi olup olmamasına göre farklılaşıyor.

Adalar otel seçenekleri arasında uygun ücretlerle karşılaşacağınız Kınalıada otel fiyatları ortalama 60 – 350 TL arasında değişiklik gösteriyor. Erken rezervasyon ile Kınalıada tatilleriniz daha ekonomik hale geliyor. Adalar otel fiyatları açısından bakıldığında Kınalıada cezbedici bir seçenek olarak gözüküyor.

Büyükada Otelleri – En Çok Tercih Edilen Adalar Otelleri

Prens adalarının en büyüğü ve en çok ziyaretçi alanı olan Büyükada, ada otelleri açısından da en verimli olandır. Tatilciler 50’den fazla ada otelinde kalabilirler. Yaz – kış hizmet veren Büyükada otelleri kaliteli konaklama imkanlarının yanında aktivite merkezlerine ve tarihi alanlara yakınlıkları nedeniyle de yerli ve yabancı turistleri kendine çekmektedir.

Büyükada’da lüks, havuzlu ve butik oteller dışında pansiyon ve kiralık evler de bulunuyor. Adalar otelleri ile tatil yapacak olanlar beklentilerine göre tercihlerini yapabiliyorlar.

Müdavimleri olan ve Büyükada’nın en iyi oteli sıralamasında birbiriyle yarışan Büyükada otelleri: Lüks konaklama imkanları, havuzları ve spor merkezleri ve restoranları ile tercih edilen Büyükada otelleri, ilkbahar ve sonbahar aylarında dolup taşıyor. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

[widget-132]

Büyükada Otel Fiyatları – Erken Rezervasyon İmkanları

Büyükada’da otel sayısı fazla olduğu için her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunuyor. Büyükada otel fiyatları otelin kalitesine, oda tiplerine ve sunduğu imkanlara göre değişiyor. Büyükada’da lüks oteller 4000 TL’den başlasa da erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanızı sağlıyor.

Büyükada havuzlu oteller ise 1200 – 3000 TL’den başlayan fiyatlarla konuklarına hizmet veriyor. SPA oteli ve 5 yıldızlı otel bulunmayan adada pansiyonlar ekonomik tatil isteyenlerin tercihi oluyor. Mevsime göre Büyükada Adalar pansiyon fiyatları 1000 TL’den başlıyor. Ayrıca adada en çok tercih edilen konaklama alternatiflerinden olan Büyükada butik oteller, 1200 TL’den başlayan oda fiyatları sunuyor.

Adalar otelleri arasında beğenilen işletmelerin fiyatları yüksek olsa da erken rezervasyon ile Adalar otel fiyatları için indirim yapılabiliyor. Konuklara ise yemyeşil bahçeler içerisinde, deniz manzaralı odalarda, kuş ve dalga sesleriyle birlikte masalsı bir ada keyfi yapmak kalıyor.

Adalar otel tavsiyelerinden yararlanmak ve Adalar otel fiyatlarını öğrenmek için tatil danışmanlarımızı arayabilirsiniz…

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44