Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Büyükada Hediyelikleri

Büyükada’dan Ne Alınır? En Güzel Büyükada Hediyelik Eşyaları

Büyükada daha çok günübirlik tatil kaçamaklarının yaşandığı cennet ada olduğu için hediyelik eşya kültürünün çok geliştiğini söyleyemeyiz. Ancak Büyükada’dan ne alınır diye merak edenlerin meraklarını da giderebiliriz.

Büyükada hediyelik eşya ürünleri çok fazla değil ama birçok hediyelik eşya dükkânı var. Bu dükkanlardan beğendiğiniz ürünleri satın alarak arkadaşlarınıza ve ailenize hediye edebilir ya da evinizin bir köşesinde saklayabilirsiniz. 

[widget-130]

Büyükada Hatıraları – Unutulmaz Bir Gezi Olsun!

Büyükada hediyelik eşya dükkânları ya da satıcıları sizleri iskeleden itibaren karşılamaya başlayacaktır. Özellikle yeme içme kültürünün geliştiği adada adım başı restoranlara ve kafelere rastlanırken Büyükada hediyeliklerinin satıldığı dükkânlar da hatırı sayılır miktardadır. Büyükada otel tatilinden eve dönerken sevdiklerinize Büyükada hediyelikleri götürmek isterseniz iskelenin yakınlarında bulunan çarşıdaki dükkanlardan el yapımı hediyelikler alabilirsiniz. Ayrıca Büyükada hediyelik eşya sokağına da uğrayarak sıra sıra dizilmiş olan tezgahlardan el emeği göz nuru hediyeler alabilirsiniz.

Özellikle taze çiçeklerden yapılmış taçlar, kolyeler ve magnetler en çok satılan Büyükada hediyelikleri olarak karşınıza çıkacaktır. Bunun yanında giysi dükkanları da kadınların ilgisini çekecektir. Büyükada’dan ne alınır sorunuza adım başı farklı bir cevap bulabilirsiniz.

Büyükada’dan Ne Alınır? – El Emeği Göz Nuru Hediyeler

Büyükada’dan ne alınır sorunuza net cevaplar verirsek aşağıdaki listemizi sunabiliriz. Ancak halen en güzel 5 hediyeyi açıklamadığımızı bilmelisiniz. Dilerseniz Büyükada hatıraları olarak

 1. Yağlı boya tablolar
 2. Biblolar
 3. Kapı süsleri
 4. Rüzgar çanları
 5. Takılar
 6. Ahşap ve bakır ürünler
 7. Mimarileri yapılarının küçük maketleri
 8. Nazar boncuklu süsler
 9. Deniz kabuğu detaylı çerçeveler
 10. Büyükada hatırası yazılı objeler
 11. Anahtarlıkları satın alabilirsiniz.

Büyükada hediyelik eşya kültürü ile beğeninizi kazanacak. Büyükada turu sonrasında ada sahilindeki restoranlarda yemek yiyecek, vapura binmeden önce hediyelerinizi alacaksınız.

Ama En Güzelleri Bunlar… Aklınızı Çelecek Büyükada Hediyelikleri!

Büyükada’dan ayrılırken sevdiklerinize anlamlı hediyeler götürmek isteyeceksiniz. Adanın hediyelik eşya kültürünün gelişmediğini söylemiştik ancak yine de hediye almak isterseniz size önereceğimiz en iyi Büyükada hediyelik eşya seçenekleri:

Büyükada’dan Alınacak Hediyeler: Ada Kurabiyesi

Büyükada Pastanesi’nin ünü adayı aşmış durumda. Her ziyaretçinin tesadüfen fark ettiği, bir sonraki ada ziyaretlerinde ilk durak olan Büyükada Pastanesi’nden tarifi sadece bir kişide olan, tadına doyamayacağınız lezzetleri satın alabilirsiniz. Büyükada gezisi boyunca bitirmeyeceğinizin garantisini veremesek de tarçınlı, limonlu, damla sakızlı kurabiyelerden, kremalı böreklerden, patlıcanlı milföy böreklerinden ve poğaçalardan satın alabilirsiniz. Adanın en eski ve kendine özgü lezzetlerini Büyükada hatıraları olarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Büyükada’dan Alınacak Hediyeler: Organik Ürünler

Büyükada’dan ne alınır diyenlere bir diğer önerimiz de adada kurulan pazarlardan taze sebze ve meyveleri almalarıdır. Adada yetişen ve organik yöntemlerle üretilen sebzelerin tadının çok farklı olduğunu göreceksiniz. Ayrıca adada yetişen otları ve baharatları taze veya kuru olarak temin edebilir, yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Büyükada’dan Alınacak Hediyeler: Çiçekli Taçlar

Büyükada hediyeliklerinden bir diğeri olarak da çiçekli taçları satın alabilirsiniz. Adadaki mağazalardan pek çok hediyelik eşya, süs eşyası, takı ve adaya özgü figürleri bulabilirsiniz. Ancak bunlardan en önemlisi adaya özgü olan çiçekli taçlardır. Kimi taze çiçeklerle kimi yapay çiçeklerle yapılır. Büyükada hediyelik eşya seçenekleri arasında kadınların ilk tercihlerinden biri de çiçekli taçlardır.

Büyükada Hediyelikleri: Lokma Tatlısı ve Dondurma

Büyükada’da hediyelikleri ve Büyükada hatıraları hep yiyecek mi diye soruyorsunuz değil mi? Evet hep yiyecek alacaksınız. Çünkü Büyükada yemek kültürü hediyelik eşya kültüründen daha fazla gelişmiştir. Dolayısıyla alacağınız hediyelerin de yiyecek olması kaçınılmazdır.

Büyükada Roma dondurması ve lokma tatlısı adadan evlerinize götürebileceğiniz hediyelerden olabilir. Dondurma alacaksanız yanınızda mutlaka soğutucu getirmeniz gerekir. Lokmalar ise çıtır çıtır kıvamlarını yol boyunca koruyacakları için daha rahat taşınabilirler. Önerimiz; hem bol bol yiyin hem bol bol alın.

Büyükada Hediyelik Eşya: Yazlık Elbiseler

Büyükada’da giysi dükkanlarının da fazla olduğunu söylemiştik. Özellikle kadınlar için üretilen yazlık elbiseler, bembeyaz dokuma bluzler, bikiniler ve etekler hem kendinize hem de sevdiklerinize güzel bir hediye olabilir. Adanın merkezindeki giysi dükkanlarından Büyükada hediyelikleri için alışveriş yapabilirsiniz. Büyükada hediyelik eşya dükkanı olarak genellikle kadınların işlettiği yazlık elbise dükkanlarına göz gezdirebilirsiniz.

[widget-132]

Küçük Bütçelerle Anlamlı Hediyeler Alabilirsiniz…

Büyükada hediyelik eşya seçeneklerimiz içerisinden sevdikleriniz ve kendiniz için en uygun olanları seçebilirsiniz. Günübirlik gezi bile olsa adadan eli boş dönmemelisiniz. Mutlaka eviniz ya da sevdikleriniz için Büyükada hediyeliklerinden alın. Büyükada otelleriolarak keyifli bir Büyükada gezisi geçirmenizi dileriz…

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44