Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Büyükada Turları – Günübirlik ve Konaklamalı Tur Programları

Keyifli Bir Hafta Sonu Aktivitesi: Büyükada Turları 

Büyükada’yı keşfe çıkmak, köşkleri, kiliseleri, plajları, sahil balıkçılarını, çay bahçelerini, hediyelik eşya dükkanlarını, çiçekli sokaklarını görmek, Büyükada otelleri restoranlarında keyif yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, sayfamızın rehberliğinde Büyükada turu tarihinize karar verebilir, bu keyifli yolculuğa çıkabilirsiniz.

Büyükada turları genellikle günübirlik düzenleniyor. İstanbul kalkışlı olan Büyükada turu programlarına önceden rezervasyon yaptırıp farklı kentlerden de gelebilirsiniz. Eğer Büyükada turu sürenizi uzatacaksanız adanın en güzel Büyükada otellerinde kalabilir, daha rahat bir tatil yapabilirsiniz.

[widget-130]

Günübirlik Büyükada Turu Programı – Neler Yapılır?

Günübirlik Büyükada turları sabahın erken saatlerinde başlar. Hafta sonu konaklamalı Büyükada turu ise Cuma akşam ya da Cumartesi sabahı yola çıkılmak suretiyle daha geniş bir zaman yayılarak düzenlenir.

Günübirlik Büyükada turu Prens adalarının tamamını ya da sadece en büyüğü olan Büyükada’yı kapsayabilir. Avrupa Yakası’ndan Kabataş, Anadolu Yakası’ndan Kadıköy’den kalkan vapur ve motorlarla bölgeye ulaşılır. Büyükada turlarında yolculuklar sabah erken saatte başlar.

Sonrasında adaya ayak basılır basılmaz Büyükada turu devam eder. Adalar turlarında Büyükada’da gezilecek yerler listesine hava şartlarının elverdiği şekilde uyulur. Günübirlik Büyükada turları kapsamında:

 1. San Pacifico Latin Katolik kilisesi
 2. Musevi Sinagogu
 3. Hamidiye camii
 4. Aya Nikola manastırı
 5. Rum Yetimhanesi
 6. Aya Todori Şapeli
 7. Aya Yorgi Kilisesi
 8. Aya Dimitri Kilisesi
 9. Yörük Ali Plajı
 10. Reşat Nuri Güntekin’in Evi
 11. Ermeni Katolik Kilisesi görülür.

Adalar turlarında gezilecek yerler tamamlandıktan sonra sahil restoranları ile ünlü Büyükada’da taze balıklar ve mezeler tadılır. Son olarak gün batımı ile vapurlara ve motorlara binilerek günübirlik Büyükada turu tamamlanır.

Hafta Sonu Büyükada Turları – Neler Yapılır?

Prens adalarının tamamını kapsayan hafta sonu Büyükada turunda ise öncelikle Burgazada ve Kınalıada görülüp Heybeliada’ya geçilir. Tarihi 1773’e kadar dayanan Deniz Lisesi, Değirmen Burnu, Heybeliada Ruhban Okulu Binası, İsmet İnönü’nün evi gezilir. Adalar turları tamamlandıktan sonra Büyükada’ya geçilerek önemli mekanlar ziyaret edilir ve Büyükada turlarına devam edilir.

Eğlenceli Büyükada turu sırasında tarihi köşkler, konaklar, çam ağaçları arasında yürüyüşler, fayton turları, hoş sohbetli çay molaları, taptaze balık lezzetleri sizleri bekler.

Hafta sonu Büyükada turları tatilcilerin otellerinde dinlenmeleri ile devam eder. Büyükada otellerinde vakit geçirenler dilerlerse adanın ünlü restoranlarında yemek yiyebilirler. 1 – 2 gece konaklamalı olarak düzenlenen hafta sonu Büyükada turu adanın tadını çıkarmak isteyenler için idealdir.

Büyükada Tur Fiyatları 750 TL’den Başlıyor!

Büyükada tur fiyatları ekonomik oluşlarıyla da misafirlerini kendine çeker. Yanı başlarındaki güzellikleri hem bütçelerini sarsmadan hem de diledikleri zaman görmek isteyenler Büyükada turları için hemen yerlerini ayırtabilirler. Ayrıca tatillerini uzatmak isteyenler Büyükada otelleri sayesinde birkaç gün daha adada kalabilirler.

Günübirlik Büyükada turu yapacak olanlar daha düşük ücretlerle adaya giderlerken Hafta sonu Büyükada turu ile adaya gelecekler ise konaklayacakları gün sayısına göre ödeme yapacaklar. Günübirlik Büyükada turları ekonomik kaçamak arayanlar için ideal olurken konaklamalı Büyükada turu vakti olanlar ve bütçe sınırlaması olmayanlar için idealdir.

Büyükada Tur Fiyatları – Dahil Olan Hizmetler

Sabah kumanya paketi

Öğle yemeği

Kabataş- Büyükada-Heybeliada vapur geçiş ücretleri

Rehberlik

Büyükada Tur Fiyatları – Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Bisiklet Kirası

Büyükada tur fiyatları, erken rezervasyonlar ve gruplar için indirimli olabiliyor. Tur firmaları düzenledikleri kampanyalarla ekonomik fırsatlar sunuyor. Adalar turu kaç TL, öğrenmek için konaklamalı Büyükada turu, günübirlik Büyükada turu ve hafta sonu Büyükada turu düzenleyen firmaları takip etmekte fayda var… 

[widget-132]

Büyükada Turu Ne Kadar Sürer?

Büyükada turu, tercih edilen tur türüne ve tura katılan kişilerin programına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak, genel olarak Büyükada turları 6-8 saat sürer. Konaklamalı Büyükada turu planlıyorsanız ada üzerinde daha fazla zaman geçirerek detaylı bir keşif yapabilirsiniz. Bu tür Adalar turları genellikle bir veya iki gün sürebilir. Yani hafta sonu Büyükada turu yapıp ada merkezini gezip, plajlarda vakit geçirebilirsiniz. Günübirlik Büyükada turu yaparsanız da bisikletle tarihi ve turistik yerleri gezebilirsiniz. Adanın her köşesini keşfetmek istiyorsanız konaklamalı Büyükada turu tercih edin.

Büyükada tur fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Büyükada otel danışmanlarımızı arayın.

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44