Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Büyükada’da Nerede Piknik Yapılır?

Büyükada Piknik Alanlarında Yemyeşil Bir Gün Geçirin!

Büyükada piknik alanları açısından yemyeşil ormanlar ve bir tabiat parkı sunuyor misafirlerine. Tam bir doğa harikası olan Büyükada’da ailecek piknik yapmanın tadı bir başka oluyor. Büyükada’da piknik yapılacak yerler Büyükada otel güzergahına ve merkeze uzak konumda olsa da bisiklet seçeneklerinin olması ulaşımı kolaylaştırıyor.

Büyükada piknik alanı seçenekleriniz adanın yemyeşil ormanlarının yer aldığı batı kanadında bulunmaktadır. Eğer adaya piknik malzemelerinizle geldiyseniz bisiklet kiralayarak piknik alanlarına ulaşmanızı tavsiye ederiz. Zira yaya olarak piknik alanına gitmek 30 – 40 dakika kadar sürebiliyor.

Bisikletlerinizle de Büyükada piknik alanı çevresine rahatça ulaşabilirsiniz. Yemyeşil ağaçlar ve muhteşem ada manzarası, Büyükada piknik alanlarında sizi kucaklayacak…

[widget-130]

Dilburnu Piknik Alanı Tatilcilerin Gözdesi!

Büyükada piknik alanları denince aklımıza ilk olarak Dilburnu Piknik Alanı geliyor. Büyükada içinde Tabiat Parkı olarak da bilinen Dilburnu hem denize girilebilen küçük koyları hem de piknik alanlarıyla Büyükada misafirlerine aradıkları her şeyi sunuyor.

Büyükada’nın batısında yer alan Dilburnu piknik alanı, 500 metre uzunluğunda 100 metre genişliğinde ormanlarla kaplı bir alandır. Kuzeyinde Nizam (Değirmen) Koyu, güneyinde ise plaj ve tesislerin bulunduğu Yörük Ali Koyu bulunmaktadır. Büyükada’da piknik yapılacak yerlerden biri olarak en çok tercih edilen yer olan Dilburnu’nda çam ormanları, çocuk parkı, restoran, kafe, piknik masaları ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır.

Adalar Belediyesi’nin verdiği yetkiyle özel bir şirket tarafından işletilen Dilburnu Piknik Alanı, yaz aylarında Ada ‘ya günübirlik gelenlerin en çok tercih ettikleri Büyükada mangal alanı haline gelmiştir. Dilburnu’nda isterseniz piknik masalarında hazırladığınız yemekleri yiyebilir, mangal alanlarında yiyeceklerinizi hazırlayabilirsiniz. Dilburnu Büyükada mangal alanı, mangal yakmanın yasak olmadığı nadir bölgelerden biridir.

Büyükada piknik alanları arasındaki Dilburnu’nda ayrıca küçük restoranlar da yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Mangalınız ve malzemeleriniz yoksa işletmenin sizlere sunduğu; mangal, et, içecek, sebze setinden yararlanabilirsiniz.

Dilburnu Piknik Alanında Mangal

Eğer Büyükada mangal alanında mangal yapmak istiyorsanız yiyeceklerinizi ve mangalınızı yanınızda getirebilirsiniz. Dilerseniz Büyükada piknik alanı çevresindeki işletmeden de et, mangal, kömür, sebze ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Dilburnu Piknik Alanı Giriş Ücreti

Büyükada gezilecek yerler listemizde olan Dilburnu piknik alanı özel bir firma tarafından işletilmektedir. Dilburnu giriş ücreti ise sunulan imkanlar dahilinde yıllık olarak belirlenmektedir. 2024 Dilburnu giriş ücreti:

35,00 TL

Piknik alanı içinde koylarda yüzmek ise ücretsizdir.

Dilburnu Piknik Alanına Ulaşım

Büyükada’da piknik yapılacak yerleri bulmak için adanın batısına gitmeniz gerektiğini söylemiştik. Büyükada piknik alanına bisikletle gelmek isterseniz 30 – 50 TL arasında değişen fiyatlarla bisiklet kiralayabilirsiniz.

Dilburnu Piknik Alanı Açılış ve Kapanış Saatleri

Büyükada piknik alanları açısından fazla seçenek sunmadığından Dilburnu Piknik Alanı oldukça kalabalıktır. Bu nedenle erken saatlerde gitmekte fayda var. Büyükada piknik alanları açılış ve kapanış saatleri:

Sabah açılış: 08:30 – 09:00

Akşam kapanış: 21:00 – 22:30

Adres: Dilburnu Mevki Orman İçi

Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 216 382 43 01

Büyükada Mesire Alanlarında Bir Bardak Çay İçmeyi İhmal Etmeyin

Büyükada etkinlik mekanları bahçelerinde ve mesire alanlarında sıcak bir çay içmek, doğayla baş başa huzurlu bir anın tadını çıkarmak için harika bir fırsattır. Adanın yemyeşil doğasında, kuş cıvıltıları ve hafif esintiler eşliğinde, çam ağaçlarının gölgesinde oturup çayınızı yudumlamak, stres ve yorgunluğunuzu alıp götürür. Özellikle Aya Nikola, Dilburnu ve Yörükali gibi popüler Büyükada mesire alanlarında, deniz manzarası ve temiz hava eşliğinde çay içmek, adanın doğal güzelliklerini keşfederken keyifli bir mola sunar. Burada geçirdiğiniz her an, şehir hayatının gürültüsünden uzaklaşıp, doğanın sakinleştirici etkisiyle yenilenmenizi sağlar.

[widget-132]

Alternatif İsteyenlere Heybeliada Önerileri

Büyükada piknik alanları dışında alternatif merak edenler Heybeliada piknik alanlarını da değerlendirebilirler. Çam Limanı Piknik Alanı Heybeliada’nın en güzel piknik yerlerinden biridir. Hem yüzmek hem de çam ağaçlarının altında piknik yapmak isteyen ziyaretçilerce iyi bilinen Çam Limanı, doğal güzelliği ile ilham kaynağı bir görünüme sahiptir. Dilerseniz bir başka ada turunuzda burada piknik yapabilirsiniz. Çam Limanı’nın arkasındaki Heybeliada Sanatoryumu’nu da ziyaret edebilirsiniz.

Bir diğer önerimiz ise Değirmenburnu Piknik Alanı. Heybeliada’nın batısındaki Değirmenburnu adanın en güzel koylarından biri olarak bilinir. Ortalama 4 bin kişi kapasiteli piknik alanı içinde kontrol, danışma kulübeleri, kır gazinosu, büfe, su deposu ve çeşme manzara seyir tesisleri, piknik üniteleri, kanepeler ve yağmur barınağı bulunur.

Heybeliada ve Büyükada piknik alanları ile konuklarının yeşile ve maviye doymasını sağlayan Prens Adaları’na yolunuz düşerse siz de bu doğa harikasında biraz soluklanın. Büyükada piknik alanları ile ailecek keyifli zamanlar geçirin. Büyükada piknik alanları sayesinde toprağı, ağacı ve denizi hissedin…

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44