Büyükada'daki Eviniz Romantik ve Huzur Dolu Bir Tatil...
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Büyükada’da Bir Gün Nasıl Geçer? – Adada Kısacık Bir Tatil

Büyükada’da Hafta Sonu Neler Yapılır?

Büyükada’da bir gün geçirmek için çantanızı hazırlayın, ilk vapura atlayın ve İstanbul’u geride bırakın… Adım atar atmaz huzuru bulacağınız, stresinizi, işinizi ve okulunuzu unutacağınız, bisiklete binip serin sularda yüzeceğiniz, enfes lezzetler tadacağınız Büyükada’da bir gün sizleri bekliyor…

Ortalama 1 saat sürecek yolculukla ulaşacağınız, İstanbul’un incisi ve adaların en büyüğü olan Büyükada’ya Kadıköy, Bostancı, Sirkeci ve Kabataş’tan düzenli olarak kalkan Büyükada vapur seferleri ile gelebilirsiniz. Büyükada gezisi için vapur yolculuğu yaparken martılara simit vererek keyiflenebilirsiniz.

Büyükada’nın tarihi iskelesine ayak bastıktan sonra kendinizi kalabalığın gittiği yöne doğru bırakarak restoran, kafe ve dondurmacılarla karşılaşabilir; acıktıysanız yemeğinizi yiyerek Büyükada gezilecek yerleri görmeye başlayabilirsiniz. Eğer daha kahvaltı bile yapmadıysanız cıvıl cıvıl bir atmosferin içinde Büyükada restoranlarını ve kahvaltı mekanlarını değerlendirebilirsiniz. Kahvaltınızı yaparken adayı, yürüyerek mi yoksa günlüğü 30-45 TL’den kiralanan bisikletlerle mi dolaşacağınıza karar vermiş olursunuz.

[widget-130]

Büyükada’da Bir Gününüz Varsa Bisiklet Kiralayın!

Yürümek ya da elektrikli araçlara binmektense Büyükada gezisini en iyi şekilde geçirmek için bisiklet kiralamanın mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Hem bir günde Büyükada gezisi yapacağınız için adanın tadını bisikletle daha iyi çıkarırsınız.

Büyükada’da neler yapılır, bir güne neler sığdırılır diye endişelenmeden Maden Mahallesi’nden doğru turunuza başlamalısınız. Bir günde Büyükada gezisi yapacaksanız ya da Büyükada otel konaklaması yapacaksanız ilk olarak Aya Yorgi Kilisesi’ni görmelisiniz. Yol boyunca da adaya özgü tarihi yapıları ve çiçekli ağaçları görürsünüz. Büyükada turunuza devam ederken sahil yolunda Naki Bey Plajı’nı ve Büyükada Su Sporları Kulübü’ne denk gelirsiniz. Büyükada’da bir gün geçireceksiniz ancak eğer vaktiniz varsa Naki Bey plajında yüzmenizi öneririz.

Büyükada gezilecek yerler listemizin başında olan Aya Yorgi Kilisesi’ne yaklaştığınızda bisiklet sürmekten yorulduysanız eşeklere binerek dik yokuşlu kilise yolunu çıkabilirsiniz. Aya Yorgi’ye ulaştıktan sonra papazların kaldığı lojmanları, şimdilerde kapalı olan küçük manastırı ve Yüce Tepe Gazinosu’nu görebilirsiniz. Dilerseniz de Büyükada’da bir günlük gezinizi sonlandırmadan Aya Yorgi’de dilek dileyebilirsiniz.

Acıktıysanız Yüce Tepe Gazinosu’nun birbirinden lezzetli et yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Yemekten sonra aynı yoldan aşağı inerek dünyanın en büyük ahşap yapılarından biri olan Rum Yetimhanesi’ni görebilirsiniz. Büyükada gezilecek yerler listenizde yetimhaneye ayrı bir yer açmalısınız.

Büyükada’nın Tarihi ve Doğal Güzellikleri – Aşıklar Yolu ve Dilburnu

Büyükada’da bir gün geçirecekseniz kesinlikle Aşıklar Yolu ve Dilburnu’nda yürüyüş yapmadan Büyükada’dan ayrılmamalısınız. Bir günde Büyükada’da neler yapılır diye merak etmenize gerek kalmayacak kadar çok öneri verdiğimizi biliyoruz ancak Aşıklar Yolu ve Dilburnu yaşatacağı huzur ile tüm yorgunluğunuzu geride bıraktıracaktır.

Hazır buraya kadar gelmişken Osmanlı döneminden kalan tarihi Con Paşa Köşkü ile Troçki’nin Büyükada’da kaldığı Arap İzzet Paşa Köşkü’nü görmenizi öneririz. Bir günde Büyükada gezisi yaparken İstanbul’a dönmeden önce:

 1. Meryem Ana Kilisesi
 2. Müslüman Mezarlığı
 3. Reşat Nuri Güntekin Evi
 4. Hamidiye Camii’ni de vaktiniz varsa görmelisiniz.

Büyükada’da Ne Yesek? Nerede Eğlensek?

Büyükada’da bir gün geçirirken nerede ne yenir ve nerede kalınır bilmeden olmaz değil mi? Büyükada’da neler yapılır listemizi başarıyla tamamladıysanız yorgunluğunuzu atacak mükemmel ada yemeklerini hak etmişsiniz demektir.

Büyükada kahvaltı ve akşam yemekleri hazırlayan ufak ve büyük restoranları ile sizleri ağırlayacak. Büyükada kahvaltı mekanları sahilde ve fayton yolu üzerinde olduğu için kolayca ulaşacak ve ada böreklerini, reçellerini, taze sebzelerini tadacaksınız.

Eğer adada bir gün kalacaksanız kesinlikle Princess, Ada Palas Otel ve Splendid gibi konforlu otelleri tercih etmelisiniz. Çantalarınızı odanıza bıraktıktan sonra akşam yemeği için iskele boyu sıralanan restoranlar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Deniz mahsullerinin ve mezelerin tadına kesinlikle bakmalısınız. Büyükada yemekleri içinde balıkların ve mezelerin yeri ayrıdır, mutlaka denemelisiniz. Yemekten sonra taze ada dondurması ya da lokum tatlısı ile ufak bir kaçamak da yapabilirsiniz. Akşam ışıkları ile Büyükada’nın sokaklarında tur atarak otelinize dönebilirsiniz.

Büyükada’da Bir Gün Biter…

Büyükada’da bir gün süren kaçamağınızı noktalarken tertemiz ada havasını içinize çekmeyi ihmal etmeyin. Vapura binmeden Büyükada Fırınından İran poğaçası ve tarçınlı, damla sakızlı kurabiyelerden almayı unutmayın. Bir günde Büyükada gezisi yaparken

 1. Bisiklet sürmeyi,
 2. Roma dondurması yemeyi,
 3. Balık restoranlarında deniz mahsullerini tatmayı,
 4. Yürüyüş yapmayı,
 5. Plajlarda yüzmeyi,
 6. Barlarda eğlenmeyi,
 7. Tarihi köşkleri ziyaret etmeyi,
 8. Fotoğraf çekmeyi ve bol bol anı biriktirmeyi unutmayın.

Dileyenler akşam geç saatlere kadar kalıp sahil çevresindeki Büyükada otelleri kafelerinde, restoranlarında ve barlarında düzenlenen canlı müzik etkinliklerine katılıp eğlenceli zamanlar geçirebilirler. Büyükada’da bir gün geçirmek demek; dolu dolu tatil demek…

[widget-132]

Büyükada Otellerinde Kalın! Büyükada’da Bir Gün Yetmez!

Genelde herkes, Büyükada’da bir günün az olduğunu düşünür ve hafta sonu kaçamağı için Büyükada otellerini araştırır. İçinizden Büyükada’da hafta sonu neler yapılır diye sorduğunuzu tahmin ediyoruz. Büyükada’da hafta sonu kaçamağı yaptığınızda Büyükada’nın en iyi otellerinde konaklar, dinlene dinlene adayı gezer ve doğal havanın tadını çıkarırsınız. Büyükada otellerinde onlarca çeşit deniz ürününün tadına bakar, en güzel fotoğraf karelerini yakalarsınız. Dilerseniz Büyükada tatilinizi bir gün daha uzatın ve Büyükada otel rezervasyon fırsatlarından yararlanarak adadaki gezinizi daha rahat yapın. Günübirlik ziyaretleriniz size yetmeyeceği için tavsiyemiz Büyükada’da bir gün değil, en azından bir hafta sonunuzu geçirmeniz. Doya doya ve gönül rahatlığı ile adayı keşfedebilirsiniz.

Büyükada tatil fırsatları için danışmanlarımızı arayın ya da günün fırsatı sayfamızı ziyaret edin.

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (216) 382 14 44